• Lektura na wieszaku w III b

„Lektura na wieszaku” to ciekawa metoda aktywizująca, dzięki której można zebrać informacje o lekturze w nietypowej formie i umieścić je na wieszaku, który staje się mobilnym kompendium wiedzy.

Poznawaliśmy lekturę – „Detektyw Pozytywka” – książkę autorstwa Grzegorza Kasdepke. Wiedzę o bohaterach i wydarzeniach oraz naukę płynącą z lektury – umieściliśmy na wieszakach!!! Przecież nie zawsze trzeba notatki robić w zeszycie! Nowa formuła omówienia lektury przypadła uczniom do gustu i zapewne wpłynie to na lepsze zapamiętanie problematyki utworu. Omawianie lektury wcale nie musi być nudne.

• Pierwsza pomoc

• Każdy z nas wie jak ważna jest pierwsza pomoc. Klasa 3b również. Gościliśmy rodziców naszego kolegi Przemka. Tata, ratownik medyczny, opowiedział nam jak cenna jest każda chwila. Potem ćwiczyliśmy pod jego czujnym okiem jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy. Bardzo dziękujemy!!!. To była bardzo ważna lekcja.

• Wyniki konkursu „Wokół symboli narodowych”

• Ogłoszono wyniki IX edycji konkursu „Wokół symboli narodowych” organizowanego przez Instytut Pamięci Narodowej Oddziałowe Biuro Edukacji Narodowej w Szczecinie. Nagrody zostały wręczone. Naszą szkołę reprezentowało 25 uczniów klas II i III.
            Gratulujemy wszystkim uczestnikom,  w szczególności Idze Żuchowskiej z klasy 3c, która uzyskała maksymalną ilość punktów i zdobyła I miejsce oraz otrzymała wyróżnienie.

• Konkurs przedmiotowy z języka polskiego - finał wojewódzki

6 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 3 w Międzyrzeczu odbył się finał wojewódzki konkursu przedmiotowego z języka polskiego, w którym wzięła udział nasza uczennica Zuzanna.
            Jesteśmy z niej bardzo dumni i trzymamy kciuki za jak najlepszy wynik!

• Światowy Dzień Czytania Tolkiena

25 marca 2024 roku Kącik Twórczy wybrał się do Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Międzyrzecz, by wziąć udział w czytaniu Tolkiena. Wspólnie przeczytaliśmy fragment "Hobbita" i uczestniczyliśmy w bardzo inspirującej rozmowie. Dziękujemy!

• Tydzień Poezji

Kolejny dzień z poezją w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Międzyrzecz z Międzyrzeckim Salonik Literackim 🌷. Tym razem wysłuchaliśmy wykładu pani Marii Marciniak na temat poetek starożytnych - fragmenty tekstów miała przyjemność przeczytać (a my mieliśmy przyjemność wysłuchać 🙂) Zuzanna Strzemiecka z naszego Kącika Twórczego.

• Tydzień Poezji - różne barwy poezji

Kolejne poetyckie spotkanie w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Międzyrzecz z Dyskusyjnym Klubem Książki i Międzyrzeckim Salonikiem Literackim ❤️. Tym razem były to różne barwy poezji.
            Ponownie reprezentował nas Kącik Twórczy - wokalistki Liwia Gągała i Wiktoria Staszak zaśpiewały utwór "Sen we śnie", Zuzanna Strzemiecka wyrecytowała wiersz Wisławy Szymborskiej, Blanka Kaleta i Magdalena Krupa pochyliły się nad poetyckimi rozważaniami dotyczącymi procesu twórczego, zaś Liwia i Zuzia przeczytały teksty swojego autorstwa. ❤️

• KONKURS !!!

• Zbliżają się Święta Wielkanocne - czas zrobić coś dobrego! Już od lat wspólnie sprawiamy, że to stwierdzenie w okresie przedświątecznym nabiera podwójnego znaczenia.

Świąteczne przysmaki przygotowane przez uczestników konkursu zawsze trafiają na licytacje lub do sprzedaży - by czynić dobro.

W tym roku - dzięki inicjatywie Rady Rodziców - pomagamy Pani Magdzie, która od lat współtworzy naszą społeczność szkolną. Dochód ze sprzedaży konkursowych pyszności w całości zostanie przekazany na pomoc w walce z chorobą.

Zwycięzcą konkursu zostanie natomiast - już tradycyjnie - osoba, która uzyska największą liczbę reakcji pod zdjęciem swojego deseru (nie będą liczone reakcje uzyskane pod udostępnieniami). Zdjęcia wykonają organizatorki konkursu.

Głosowanie rozpocznie się w czwartek 21.03.2024 roku, a zakończy w piątek o 18.00.

Nagrody zostaną rozdane przed przerwą wiosenną.

Zapraszamy do udziału!

• Wiosna jest poezją!

• Odliczamy dni do PIERWSZEGO DNIA WIOSNY poetyckimi spotkaniami w Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Międzyrzecz .

Dzisiaj Kącik Twórczy - reprezentowany przez Lenę Gągałę, Olę Goc, Julkę Fronczak, Zuzię Kasprzak i Julię Bożek - pochylił się wraz z Dyskusyjnym Klubem Książki oraz Międzyrzecki Salonik Literacki nad twórczością muz polskiej poezji: Haliny Poświatowskiej, Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej oraz Kazimiery Iłłakowiczówny. Wybrzmiały ciekawostki na temat poetek, ich wiersze, a całość zamknął utwór "Pocałunki" w muzycznej interpretacji sanah - wykonany przez Zuzię i Julkę.

Było niezwykle wiosennie (mimo chłodu za oknem) i inspirująco. Do zobaczenia w środę!

• Sukces naszych recytatorów

• Kolejny sukces naszych recytatorów! Ula Malinowska i Alan Nowak zostali laureatami powiatowego etapu Lubuskiego Konkursu Recytatorskiego PRO ARTE .

Wspaniale zaprezentowały się również Alicja Ciesielczyk-Olanin oraz Hanna Łuka. Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Lubuskie Konfrontacje Artystyczne

• 12.03.2024 r. w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Międzyrzecz odbył się etap gminny Lubuskich Konfrontacji Artystycznych.

Nominacje do kolejnego etapu otrzymali:

🌷 kat. klas I-III:
            ALICJA CIESIELCZYK-OLANIN

🌷 kat. klas IV-VI:
            ALAN NOWAK

🌷 kat. klas VII-VIII:
            URSZULA MALINOWSKA
            HANNA ŁUKA

Wyróżnienia otrzymali:
            Nikola Lemańska
            Bruno Sosnowski

Wszystkim gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie!👏🏻👏🏻👏🏻👏🏻